Red Moon
Καλώς ήρθατε στο RedMoon. Για μια γεύση απόλυτου μυστηρίου και περιπέτειας κάνε τώρα κι εσύ Register/LogIn και ακολούθησε μας στο υπέρτατο ταξίδι φαντασίας και πραγματικότητας.Μην αργείς. Η οικογένεια του RedMoon σε περιμένει.
Red Moon
Καλώς ήρθατε στο RedMoon. Για μια γεύση απόλυτου μυστηρίου και περιπέτειας κάνε τώρα κι εσύ Register/LogIn και ακολούθησε μας στο υπέρτατο ταξίδι φαντασίας και πραγματικότητας.Μην αργείς. Η οικογένεια του RedMoon σε περιμένει.
Red Moon
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Red Moon

Εκεί όπου η φαντασία συναντάει την πραγματικότητα
 
ΦόρουμPortalLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
The Ultimate Forum About Vampires And Supernatural                                                                                 Το RedMoon ζητάει βοήθεια στις θέσεις των Mod αν μπορείτε να βοηθήσετε επικοινωνήσετε με κάποιον Administrator!!!!
Time
Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 18, στις Σαβ Αυγ 28, 2021 7:59 am

 

 Mutants

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
VampireArwen
RedMoon
RedMoon
VampireArwen


Αριθμός μηνυμάτων : 109
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : Athens

Mutants                                                           Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mutants    Mutants                                                           EmptyΚυρ Οκτ 16, 2011 3:51 pm

Όλοι τους έχουμε δει και τους έχουμε διαβάσει και άλλοι τόσοι θα θέλαμε -και ευχόμασταν- να είμαστε στη θέση τους. Ο λόγος για τους mutants ή αλλιώς μεταλλαγμένους. Κοινοί άνθρωποι όπου λόγω μια γενετικής ανωμαλίας στο DNA τους έχουν ξεχωριστές δυνάμεις. Άλλοι παίρνουν φωτιά άλλοι βγάζουν πάγο άλλοι διαβάζουν το μυαλό και άλλοι είναι τρομερά δυνατοί. Οι ποιο δημοφιλείς αρχικά στον κόσμο των κόμικ ύστερα σε κινούμενα σχέδια και έπειτα στη μεγάλη οθόνη οι X-men. Μεγάλωσε γενιές και γενιές η σούπερ ομάδα μεταλλαγμένων. Πως θα αντιδρούσαμε όμως αν γνωρίζαμε πως όλα αυτά ίσως και να μην είναι 100% ένα γέννημα της φαντασίας αλλά ίσως κατά κάποιο ποσοστό πραγματικότητα;

Διαβάζοντας διάφορες ανοησίες και μη πριν 2 χρόνια στο internet αποφάσισα να κάνω μια δική μου προσωπική έρευνα πάνω στο θέμα. Έτσι λοιπόν ξεσκόνισα βιβλία και περιοδικά και άρχισα ένα μανιακό διάβασμα. Εκείνο τον καιρό πιστεύω πως και η καλή μου μητερούλα ψηλό φρίκαρε όχι γιατί διάβαζα με μανία αλλά για το υλικό που διάβαζα. Διάβασα λοιπόν για ανθρώπους που μπορούσαν να θεραπεύσουν με το μυαλό για ανθρώπους που ήταν μια κοινιτή πρίζα για ανθρώπους που διαβάζουν το μυαλό για ανθρώπους που έχουν διάφορα ψυχικά και μη χαρίσματα. Άλλα ήξερα πως ήταν παραμύθι όμως ήθελα να τα πιστέψω, άλλα με τρόμαξαν και άλλα μου πέρασαν εντελώς αδιάφορα.Το θέμα όμως είναι κατά πόσο τελικά όλα αυτά αληθεύουν και κατά πόσο είναι μπαρούφες;
Πρόσφατα -στην Ελλάδα τουλάχιστον- έκανε την εμφάνιση του στην μικρή οθόνη μια αμερικάνικη σειρά με τίτλο Heroes. Διάφοροι μεταλλαγμένοι που ενώνονται για την σωτηρία του κόσμου. Δεν το έχω παρακολουθήσει πολύ να είμαι ειλικρινής όμως πιάστηκα από κάτι που το θεώρησα πολύ σημαντικό. Κάποιοι από αυτούς τους ανθρώπους είχαν χαρίσματα από την ημέρα που γεννήθηκαν κάποιοι άλλοι όμως τα απόκτησαν στην πορεία. Μέσω μιας επέμβασης , ένεσης -δεν είμαι απολύτως σίγουρη για την διαδικασία - κάποιοι από αυτούς τους ανθρώπους κατάφεραν να αποκτήσουν μια δύναμη. Και έρχομαι στο εξής ερώτημα. Την δεκαετία του 80 με αρχές 90 θυμάμαι που βγαίνανε ταινίες κατασκοπικού περιεχομένου ή ταινίες που είχαν να κάνουν με την κλωνοποίηση και όλοι λέγαμε <<Ναι καλά..... Σιγά να μην γίνονται αυτά>>...... και μερικά από λίγα χρόνια είδαμε πως όχι απλώς γίνονται αλλά και οι ταινίες που βλέπαμε τότε ήταν απολύτως αληθινές. Και αν παρατηρήσουμε τον τελευταίο καιρό οι ταινίες τέτοιου είδους βγαίνουν άφθονες. Είναι λοιπόν μια ακόμη προετοιμασία για το τι μέλλει γενέσθαι ή μια απλή σύμπτωση;
Γεγονός είναι πως σε πολλά μέρη της Γης μας βγαίνουν κάποιοι άνθρωποι που δηλώνουν πως είναι ξεχωριστοί. Φυσικά έχουν και τον τρόπο να το αποδείξουν γιατί μόνο να το λέει κάποιος δεν αποδεικνύει τίποτα. Πως θα σας φαινόταν όμως αν όλοι οι άνθρωποι στο προσεχώς μέλλον θα μπορούσαν να έχουν μια δύναμη; Και ακόμη καλύτερα να επιλέξουν τι δύναμη θα έχουν. Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες δικές μου.... Δικές μου σκέψεις σύμφωνα με όσα διάβασα έως τώρα και όσα βλέπω.... Το τι αληθεύει και τι όχι το αφήνω στη κρίση του καθενός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://redmoon.friendhood.net
 
Mutants
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Red Moon :: Άνθρωποι :: Mutants-
Μετάβαση σε: